Мая, 37. 4:31 AM

; book, български, Мая, Rogger Dojh, Мая, Rogger Dojh, поезия

Мая
Автор: Rogger Dojh

,-~~-.___.
      / |  '     \
     (  )         0          It was a dark and stormy night...*
      \_/-, ,----'
         ====           //
        /  \-'~;    /~~~(O)
       /  __/~|   /       |
     =(  _____| (_________|

* От романа "Пол Клифърд" на Едуард Баулър-Литън, Барон Литън Първи

37.

човек остава самотен у дома
леко изоставен
точно когато е заспал, тогава го изоставят
сам и изритан грубо от съня
july mornin, pulp fiction OST, roxette
но и те не помагат. единствено добавят носталгия. към самотата.

вече почти не е нощ. сутрин е. таксиметровата компания все пак ти е пожелала лека вечер. вечер. тези погледнали ли са си скапаните часовници? вечер ...

hotel california. откъде се взе тая музика. свсем ще ме побърка.

утре някакво интервю. за работа. fuck it. fuck em all. хипитата от (времето на) виетнамската война са били по-близо до истината. all you need is love. не ми пука за интервюто, повръща ми се от стегнатата наточена секретарчица, която ше ме посрещне. ше се усмихне изкуствено (ако изобщо се усмихне). тя трепери за скапания си шеф. не понасям администрация. не понасям "бизнес-дамите", "бизнс-мените", "бизнес-хуя ми янко". костюм, връзка, избръсната до синьо брада. мазна зализана прическа. куфарче. разрешете да повърна върху куфарчето. и то именно там, шот във скута ви ми е гнусно да повръщам ... и не, не е като да не знам за какво става въпрос. и аз съм бил в костюм. оше виси в гардероба. знам какво е. затова ми се драйфа.

е, все пак ш ида. полу-заспал.

а дотогава ще седя у дома.
сам.
с пц-то ... (таксито ви е с номер 315, до 4 минути .... какво казаха? ... след 4 минути ше е долу, по-добре е да станеш .... добре ... имаш ли цигара? ... някъде из дрехите ... време е, шофьорът сигурно е заспал докато чака ... чао ... )

bis dann.

Copyright (C) 2020 dojh.net | rogger@dojh.net